بستن
پاتوق آریا گیم (مطالب و عکس جالب و خواندی) : ماجرای شلیک به احمدی‌‌نژاد در امریکا چه بود؟

برو بالا


بازی اندروید

کلیک کنید ""پاتوق دختر پسرای ایرونی"" کلیک کنید


همزمان با انتشار خبر اشتباه یکی از محافظان باراک اوباما و به دردسر انداختن تیم حفاظت وی، یک نشریه آمریکایی از اشتباه یکی دیگر از مأموران سرویس اطلاعاتی آمریکا درجریان سفر محمود احمدی‌نژاد به نیویورک در سال ۲۰۰۶ میلادی خبر داد.

احمدی نژاد,شلیک به احمدی نژاد,ماجرای شلیک به احمدی‌‌نژاد در امریکا

مجله مهر: همزمان با انتشار خبر اشتباه یکی از محافظان باراک اوباما و به دردسر انداختن تیم حفاظت وی، یک نشریه آمریکایی از اشتباه یکی دیگر از مأموران سرویس اطلاعاتی آمریکا درجریان سفر محمود احمدی‌نژاد به نیویورک در سال ۲۰۰۶ میلادی خبر داد.اخبار منتشر شده طی ۲۴ ساعت گذشته در رسانه‌های جهان، بار دیگر خاطرات رسوایی اخلاقی مأموران اطلاعاتی آمریکا در کلمبیا را زنده کرد. رسوایی اخلاقی تعداد زیادی از مأموران اطلاعاتی ایالات متحده که در یک هتل چنان کردند که رئیس جمهور آمریکا را نیز به واکنش واداشت.

اما اشتباهات و رسوایی‌های نیروهای اطلاعاتی آمریکا به این مورد محدود نمی‌شود. در سفر اخیر اوباما به سرزمین‌های اشغالی نیز بار دیگر یکی از مأموران اطلاعاتی همراه تیم حفاظتی اوباما که وی را در سفر به اسرائیل همراهی کرده، اشتباه خبرساز دیگری مرتکب شد. این مأمور به دلیل پر کردن باک لیموزین به شدت امنیتی رئیس جمهور با گازوئیل به جای بنزین و از کار انداختن آن، به دردسر افتاده است. اما آنچه این اخبار را تحت الشعاع خود قرار داد خبری بود که به بهانه این اتفاق در رسانه‌های خبری جهان دست به دست منتشر شد.

مشرق نوشت، براساس اخبار منتشر شده در رسانه‌ها، مأمور سازمان اطلاعات آمریکا در جریان بازدید دکتر احمدی‌نژاد از نیویورک برای شرکت در اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد در ماه سپتامبر سال ۲۰۰۶ میلادی بطور تصادفی به سوی وی تیراندازی کرده است. مأموران امنیتی آمریکا باک خودروی حفاظتی باراک اوباما را با گازوئیل پر کردند.

هنگامی که مأمور اطلاعاتی آمریکا که در نزدیکی خودروی متعلق به کاروان حفاظتی جرج بوش، رئیس جمهور سابق آمریکا مستقر بود و می‌خواست سلاح خود را در جای خود بگذارد، این اسلحه بطور تصادفی تیراندازی کرد. گلوله شلیک شده به سوی احمدی نژاد رفت که در آن زمان در حال سوار شدن به خودرو خود بود. شرح این واقعه در کتابی منتشر شده که قرار است به زودی در آمریکا چاپ شود و در آن به سرویس مخفی فعال در درون دولت ایالات متحده و عملیات‌های پنهانی آن پرداخته شده است. کتابی که در آن به حادثه شلیک به سمت رئیس جمهور در نیویورک برای اولین بار منتشر شد.

در بخش دیگری از این کتاب آمده است: “پس از این اتفاق، گزارشی از واقعه برای مقامات عالی‌رتبه آمریکا فرستاده شد که در آن حادثه تیراندازی به سوی رئیس جمهور ایران در مقابل هتل اینترکنتیننتال، کاملاً تصادفی و بدلیل اشتباه محافظ، روی داده است.” این کتاب در تشریح واکنش‌ها به این اتفاق می‌نویسد: “‌پس از این حادثه همه به یکدیگر نگاه می‌کردند و پس از عذرخواهی آن مأمور، احمدی‌نژاد نیز برگشت و سوار خودرو شد.”

اما آنچه جای تعجب دارد، سکوت رسانه‌ها و خود رئیس جمهور در برابر این حادثه بود. دکتر احمدی‌نژاد که هر سال پس از بازگشت از سفر نیویورک، خاطرات سفر خود – از استقبال پرشور مردم تا کودکی که صدا زد “محمود” – را برای گروه‌های مختلف مردمی و رسانه‌ها بازگو می‌کرد، کوچکترین اشاره‌ای به تیری که به خطا رفت نکرد.

حتی پس از اتهام واهی توطئه ترور سفیر آل‌سعود در نیویورک به کشورمان، شاید یادآوری تیری که به سوی رئیس جمهور شلیک شد می‌توانست تلنگری به دستگاه‌های اطلاعاتی پر اشتباه آمریکا باشد… اما این خاطره در دل رئیس جمهور و همراهانش ماند تا یک نویسنده آمریکایی از آن در کتاب خود پرده بردارد.

کلیک کنید ""پاتوق دختر پسرای ایرونی"" کلیک کنید

جدید ترین مطالب را در اینجا ببینید "کلیک کنید"آریا فان
موضوعات مطلب : تگ های مطلب :
در تاریخ یکشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۵ و ۶:۰۵
تغییر اندازه متن : معمولی بزرگ خیلی بزرگ
509759_114
730111837_40300
حمله به دختر شایسته دنیا با چاقو+ عکس
عکس های سارا منجزی + بیوگرافی
تصویری از زمان پیری مهناز افشار
عکس های جدیدی از سریال ترکی مرحمت,عکس,عکس جدید,مرحمت,سریال مرحمت,سریال ترکی مرحمت,عکس های لو رفته سریال مرحمت,عکس لورفته سریال مرحمت,قسمت آخر سریال مرحمت
عکسی از تیپ جدید باران کوثری آبان 92,عکس,عکس جدید,باران کوثری,عکس جدید باران کوثری,عکس لورفته باران کوثری,تیپ باران کوثری,باران کوثری در روایت ناتمام یک فصل
عکسی جالب از هانیه توسلی و دوستانش در پشت صحنه فیلم جدیدش
عکس های پریانکا چوپرا یکی از بازیگران زیبای هندی + بیوگرافی
جدیدترین مطالب سایت

آمارگیر