بستن
پاتوق آریا گیم (مطالب و عکس جالب و خواندی) : گلرهاي ركوردشكن؛ گردان اول شد و رفت، سيّد دوم شد و هست

برو بالا


بازی اندروید


  اخبار,اخبارجدید,اخبار جالب

پرسپولیسی‌ها نوار تسلیم‌ناپذیری گردان را بعد از ۵۵۴ دقیقه پاره کردند و حالا فرصت پیشروی در این رکورد فقط در اختیار مهدی رحمتی است

سایت گل- نیلسون، رحمتی، شهاب گردان؛ دروازه‌بان‌های برتر لیگ رقابت سختی را به نمایش گذاشته‌اند و رکورد بسته ماندن دروازه را طی یکی دو هفته اخیر به اندازه کل فصل جابه‌جا کرده‌اند.

روز ۲۱ بهمن، نیلسون برزیلی در بازی پرسپولیس- نفت تهران بعد از ۴۵۷ دقیقه گل خورد و صاحب این رکورد شد. سه روز بعد شهاب گردان با کلین‌شیت مقابل راه‌آهن از رکورد او گذشت و به ۴۶۴ دقیقه رسید.

اما این رکورد هم فقط سه روز دوام آورد و مهدی رحمتی با بسته ماندن دروازه‌اش در مقابل فجرسپاسی که هشتمین کلین‌شیت او در ۹ هفته اخیر بود به رکورد ۴۸۴ دقیقه رسید. اما بازی هفته۲۶ شهاب گردان هنوز باقی مانده بود، آن هم مقابل پرسپولیس.

شهاب گردان برای این‌که دوباره رکوردش را از رحمتی پس بگیرد باید فقط ۲۰ دقیقه دروازه سپاهان را مقابل پرسپولیس حفظ می‌کرد. او این کار را با موفقیت انجام داد و با حفظ دروازه‌اش تا دقیقه ۹۰ بازی به رکورد ۵۵۴ دقیقه رسید که بالاترین حدنصاب لیگ دوازدهم تا این لحظه بوده است.

اگر گل هادی نوروزی در وقت تلف‌شده به ثمر نمی‌رسید گردان فرصت داشت در هفته‌های بعدی این رکورد را افزایش داده و از مرز ۶۰۰ دقیقه هم بگذراند. اما پرسپولیسی‌ها نوار تسلیم‌ناپذیری او را بعد از ۵۵۴ دقیقه پاره کردند و حالا فرصت پیشروی در این رکورد فقط در اختیار مهدی رحمتی است.

دروازه‌بان موفق استقلال تا شکستن مجدد رکورد گردان ۷۰ دقیقه فاصله دارد. او در بازی این هفته مقابل نفت آبادان می‌تواند علاوه بر شکستن این رکورد خودش را به نزدیکی‌های مرز ۶۰۰ دقیقه برساند، به شرطی که دروازه‌اش مقابل برزیلی‌های ته جدولی هم بسته بماند. اتفاقی که با توجه به روند نتایج آبادانی‌ها چندان هم دور از دسترس نیست.

در این‌جا ۸ رکورد برتر لیگ دوازدهم را در زمینه بسته ماندن دروازه‌ها ملاحظه می‌کنید. همان‌طور که می‌بینید استقلال و مس کرمان هر کدام با دو رکورد در میان برترین‌ها حضور دارند که در دو مقطع مختلف به دست آمده است.

مهدی ثابتی دروازه‌بان تراکتورسازی هم امیدوار بود تا یک هفته دیگر به این جمع اضافه شود اما این هفته دچار بدشانسی شد و در آخرین دقیقه بازی تراکتور- گهر دروازه‌اش بعد از ۳۰۷ دقیقه باز شد.

هشت رکورد برتر فصل

۱- سپاهان اصفهان (شهاب گردان) ۵۵۴ دقیقه

۲- استقلال تهران (مهدی رحمتی) ۴۸۴ دقیقه*

۳-پرسپولیس تهران (نیلسون کوریا) ۴۵۷ دقیقه

۴- مس کرمان (شهدادنژاد و میاتوویچ) ۴۴۰ دقیقه

۵-نفت تهران (فلاح‌زاده و سوشا مکانی) ۴۱۳ دقیقه

۶-استقلال تهران (مهدی رحمتی) ۴۰۷ دقیقه

۷-مس کرمان (شهدادنژاد و میاتوویچ) ۳۸۲ دقیقه

۸- سایپا البرز (رحمان احمدی) ۳۷۷ دقیقه

*در میان این رکوردها فقط رکورد مهدی رحمتی هنوز پابرجاست و فرصت افزایش دارد./سایت گل

موضوعات مطلب : تگ های مطلب :
در تاریخ شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۶ و ۴:۲۳
تغییر اندازه متن : معمولی بزرگ خیلی بزرگ
جدیدترین مطالب سایت

آمارگیر