بستن
پاتوق آریا گیم (مطالب و عکس جالب و خواندی) : هانیه توسلی: از نمایش شکسته‌تر چهره‌ام ناراحت نشدم

برو بالا


بازی اندروید


hanietavasoli_802-200x140

نشست مطبوعاتی فیلم سینمایی «دهلیز» به کارگردانی بهروز شعیبی ساعت ۱۸ پنجشنبه ۱۹ بهمن در فضای شلوغ و پر همهمه تالار سعدی میان ازدحام خبرنگاران و عکاسان برگزار شد.

در این نشست محمد رضا شهیدی فرد که مانند قبل مسئولیت مجری گری را بر عهده داشت گفت: « فکر می کنم امروز شلوغ ترین سانس را در میان بخش نگاه نو و شلوغ ترین جلسه مطبوعاتی را در بین فیلم اولی ها داشتیم». سپس جلسه با صحبت های بهروز شعیبی کارگردان فیلم شروع شد، شعیبی گفت :«ما تجربه خاصی را به لحاظ تولید در سینما انجام دادیم.این کار براساس طرحی بود که من چند ماهی با آن درگیر بودم و آن را با علی اصغری مطرح کردم.البته ابتدا فقط در همین حد بود، اما به مرور در حین پرداخت فیلمنامه احساس کردم تنها به واقعیت جان یک قصه بپردازم . به هرحال  فیلمنامه نگاشته شد و از ۱۵ آذر ماه فیلمبرداری برای ۴۰ جلسه شروع کردیم و خوشحالم که توانستیم در این مدت به یک نسخه کامل برای ارائه به جشنواره برسیم».

این کارگردان که پیش از این تجربه بازی گری نیز دارد در باره انتخاب بازیگران گفت :«هانیه توسلی را از تجربه همکاری در فیلم «شب های روشن» می شناختم و همیشه امیدوار بودم که بتوانم روزی با او کار کنم که بالاخره میسر شد

برای انتخاب نقش امیر علی هم نزدیک به ۱۰۰ پسربچه را تست کردیم و محمدرضا شیرخانلو را انتخاب کردیم.البته محمدرضا ابتدابرای نقش دیگری پذیرفته شده بود، اما با توجه به تواناییهای او خیلی زود به این تصمیم رسیدیم که نقش اول را بازی کند. البته در این میان حضور خانواده و به ویژه مادرش کمک زیادی به ما کرد و من به این تجربه رسیدم که این حضور بر خلاف اعتقادب سیاری از همکاران اصلا بد نیست.»

این فیلمساز به سوالی در مورد نگرانی یا عدم نگرانی از انتخاب رضا عطاران به خاطر سابقه نقش آفرینی های این بازیگر در قالب کمدی این طور پاسخ داد:« من در کل به بازی گیری از بازیگران علاقه خاصی دارم و درباره رضا عطاران نگرانی من بسیار کم بود،چون به نظرم او در حال سیر یک تعالی است و این ریسک را قبل از دهلیز هم در کارهای کاهانی پذیرفته است.

 

در مجموع برای انتخاب بازیگران سعی کردم به ترکیبی در بازیگری برسم که اتفاق درستی در آن بیفتد و آدمها قابل باور باشند؛ حتی رضا عطاران با آن همه سابقه بازی و کارگردانی طنز. البته با اینکه دوستان این کار را برای عطاران یا سایر بازیگران  نوعی ریسک می داننند، موافق نیستم، چون ما پتانسیل بسیارخوبی از بازیگری داریم که البته جمع زیادی از این افراد از تئاتر می آیند».

رضا عطاران بازیگر فیلم نیز در صحبت هایش اشاره کرد که : «وقتی فیلمنامه را خواندم آن قدر جذابیت داشت که به اصطلاح بازیگران با کله رفتم ،چون نقشی بود متفاوت با آن چه تا به حال بازی کرده بودم  ضمن آنکه  شناخت کافی هم از بهرزو شعیبی داشتم و البته که بخشی از کار همیشه ریسک است».

هانیه توسلی دیگر بازیگر فیلم نیز در باره ایفای نقش مادر کودکی۷ ساله گفت :«شعیبی در دهلیز کاملا مسلط بود و ضمنا با اخلاق و البته این ویژگی همه گروه بود. ضمنا من ۳۳ ساله هستم و می توانم مادر یک بچه ۷ ساله باشم، اما اینکه چهره ام شکسته تر نمایش داده شده اصلا مرا ناراحت نمی کند وحاضرم برای نقشهای این چنین متفاوت حتی از این هم شکسته تر جلوه کنم».

موضوعات مطلب : تگ های مطلب :
در تاریخ چهارشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۶ و ۱۷:۳۷
تغییر اندازه متن : معمولی بزرگ خیلی بزرگ
جدیدترین مطالب سایت

آمارگیر