بستن
پاتوق آریا گیم (مطالب و عکس جالب و خواندی) : متفاوت‌ترین نقشه‌های جهان +عکس

برو بالا


بازی اندروید


نقشه یکی از مهمترین وسیله هایی است که باید در سفر به همراه داشت و البته کاربرد بسیار زیادی دارد. نقشه های جهان نیز از گذشته تا به حال در ابعاد و اشکال مختلف وجود داشته اند.
به گزارش گروه خواندنی های باشگاه خبرنگاران، از ۲۵۰۰ سال پیش از میلاد مسیح که برای اولین بار بابلی ها نقشه را روی لوح های گلی کشیدند تا به امروز نقشه های مختلفی از کشورها و شهرهای مختلف کشیده شده است، همچنین در میان نقشه ها در طول تاریخ در مورد کره زمین و جهان موارد مختلفی کشیده شده است و برخی از آن ها بسیار عجیب است.

**نقشه کوبیسم

متفاوت ترین نقشه ها , تصاویر نقشه های متفاوت
یکی از جالب ترین نقشه های دنیا را می توان در مرکز فضایی و جغرافیایی آمریکا پیدا کرد. این نقشه برای قسمتی از فضا و جو ماه کشیده شده است و در ابتدا به نظر یک نقاشی به سبک کوبیسم می رسد. در این نقشه شما می توانید نقاط رنگارنگ بسیار زیادی ببینید که هر کدام آن ها نشانه ای از یک کد خاص هستند.

** نقشه انجیل

متفاوت ترین نقشه ها , تصاویر نقشه های متفاوت
یکی از نقشه های عجیب دنیا در سال ۱۸۹۳ توسط پروفسوری به نام “اورلاندو فرگوسن” برای کتاب مقدس مسیحیان کشیده است. در نگاه اول تمامی افکار غلط مسیحیان باستان در این نقشه به چشم می خورد چرا که این نقشه بر اساس یک زمین مسطح کشیده شده است و در آن نگاهی به کروی بودن زمین ندارد. در این نقشه همچنین خورشید در مرکز زمین قرار گرفته است و اقیانوس ها نیز کاملا اشتباه ترسیم شده اند.

** نقشه شهرمارمولک

متفاوت ترین نقشه ها , تصاویر نقشه های متفاوت
در سال ۱۹۳۴ یک مهندس معدن آمریکایی به نام “وارن شوفلت” نقشه ای پیدا کرد و اعلام کرد که این نقشه نشانی از یک شهر زیرزمینی باستانی می دهد. این نقشه که بیشتر شبیه به هزارتوها است باعث شد تا این مهندس معدن شروع به کندن خیابان های لس آنجلس  کند. او چندین ماه خیابان های این شهر را کند ولی به هیچ نتیجه ای نرسید. این نقشه که قدمت آن مورد تایید قرار گرفته است هیچگاه مشخص نشد که مربوط به چه نقطه ای از زمین است.

** نقشه دلقک

متفاوت ترین نقشه ها , تصاویر نقشه های متفاوت
یکی از ناشناخته ترین و البته اسرار آمیزترین نقشه های دنیا در بلژیک کشف شده است. این نقشه بسیار اسرار آمیز است از آن جهت که هیچ کس سال دقیق و فردی که آن را کشیده است را نمی شناسد. البته احتمالاتی داده می شود که این نقشه در سال ۱۵۸۰ میلادی کشیده شده باشد. نکته جالب در مورد آن، حالت نقشه است که بر روی چشمان یک دلقک کشیده شده است. این درحالی است که این نقشه تقریبا کامل و دقیق است.

** نقشه گل و برگ

متفاوت ترین نقشه ها , تصاویر نقشه های متفاوت
قبل از قرن ۱۶ یکی از جالب ترین نقشه های دنیا کشیده شده است. این نقشه توسط فردی به نام” هنریچ بوتنگ” طراحی شده است و البته ظاهری بسیار عجیب از زمین و کل قاره ها نشان می دهد. در این نقشه قاره ها به مانند گلبرگ های گلی دور هم قرار گرفته اند و البته در میان این گلبرگ ها نیز بیت المقدس قرار دارد

موضوعات مطلب : تگ های مطلب :
در تاریخ شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۶ و ۴:۱۸
تغییر اندازه متن : معمولی بزرگ خیلی بزرگ
جدیدترین مطالب سایت

آمارگیر