بستن
پاتوق آریا گیم (مطالب و عکس جالب و خواندی) : قیمت سکه و طلا در بازار امروز

برو بالا


بازی اندروید


در پی اعلام قیمت سکه پیش فروش از سوی رئیس کل بانک مرکزی، قیمت انواع سکه در بازار با افزایش روبرو شد.

خبرگزاری مهر:  در پی اعلام قیمت سکه پیش فروشی ( بیش از ۱ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان برای سکه تمام و ۶۳۲ هزار تومان برای نیم سکه) توسط محمود بهمنی رئیس کل بانک مرکزی، قیمت انواع سکه در بازار امروز افزایش یافت.

قیمت سکه تمام طرح جدید که صبح امروز یک میلیون و ۴۰۸ هزار تومان بود، پس از اعلام قیمت سکه پیش فروشی در حال حاضر به یک میلیون و ۴۳۲ هزار تومان افزایش یافته است. قیمت سکه تمام طرح جدید از یک میلیون و ۳۷۰ هزار تومان به یک میلیون و ۴۱۰ هزار تومان، نیم سکه از ۷۰۴ هزار تومان به ۷۱۷ هزار تومان، نیم سکه از ۴۳۷ به ۴۴۵ هزار تومان و سکه گرمی از ۳۰۷ به ۳۱۵ هزار تومان رسیده است.

در همین حال، قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز در بازار تهران از ۱۳۸ به بیش از ۱۴۱ هزار تومان افزایش یافته است، ضمن اینکه قیمت هر اونس طلا در بازارهای جهانی یک هزار و ۵۹۳ دلار گزارش شده است.

البته محمود بهمنی رئیس کل بانک مرکزی امروز گفت: مدت زمان اجرای دور جدید پیش فروش سکه و ادامه این برنامه در سال آینده بستگی به تقاضای مردم خواهد داشت.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا بانک مرکزی نرخ سکه ها در طرح پیش فروش را بالا در نظر نگرفته و این نرخها باعث افزایش قیمت سکه در بازار نخواهد شد؟ اظهارداشت: خیر، این نرخها قیمت سکه در بازار را بالا نمی برد و چنانچه قیمت سکه ها در بازار افزایش یابد، بانک مرکزی برای کاهش آن اقدام خواهد کرد.

وی ادامه داد: اگر افرادی از خرید سکه منصرف شدند می توانند پول خود را دریافت کنند، البته فعلا سودی به این افراد تعلق نمی گیرد.

رئیس کل بانک مرکزی پیش از این با اعلام اینکه هر فرد تنها می‌تواند ۵ سکه تمام بهار آزادی یا ۱۰ نیم سکه بهار آزادی پیش خرید کند، به مهر گفته بود: اشخاص حقیقی می‌توانند سکه پیش خرید کنند، ضمن اینکه اشخاص حقوقی به هیچ عنوان نمی‌توانند سکه پیش خرید کنند.

بهمنی وعده داده بود: سکه‌های پیش فروشی را سر موقع سررسید به متقاضیان تحویل خواهیم داد.

در همین حال، ۶ درصد مالیات بر ارزش افزوده از قیمت قطعی سکه در زمان تحویل از متقاضیان دریافت خواهد خواهد شد، ضمن اینکه سکه‌های پیش فروشی با زمان تحویل ۶ ماهه خواهد بود.

موضوعات مطلب : تگ های مطلب :
در تاریخ چهارشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۶ و ۱۷:۴۳
تغییر اندازه متن : معمولی بزرگ خیلی بزرگ
جدیدترین مطالب سایت

آمارگیر