بستن
پاتوق آریا گیم (مطالب و عکس جالب و خواندی) : عکس سریال آب پریا شب های عید 92

برو بالا


بازی اندروید


 

 

به گزارش سینماپرس، سریال «آب پریا» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی مرضیه برومند از روز ۳۰ اسفند تا ۱۶ فروردین سال ۹۲ هر شب در ساعت ۲۱ و ۳۰ از شبکه دو و تکرار آن از شبکه آموزش ساعت ۱۰ صبح پخش می‌شود.

این سریال کمدی فانتزی، روایتگر یک قصه فولکلور و قدیمی است؛ در این سریال، «آب پری» نگهدارنده آب، به دست «اپوش»، دیو خشکسالی و قطحی گرفتار می‌شود و «برف پری»، «ابر پری» و «سبزه پری»، خواهران «آب پریا» برای نجات او به وصیت نامه مادربزرگ متوسل می‌شوند. داستان این سریال درباره خانواده‌ای است که دو پسر به نام‌های احسان و امید و دختری به نام مرجان دارد؛ امید پسر بچه‌ای ۱۱ ساله است که قهرمان داستان محسوب می‌شود؛ او در این قصه دچار مشکلاتی می‌شود و دیگر اعضای خانواده سعی می‌کنند تا در حل این مشکلات به او کمک کنند.

امیر حسین صدیق، هنگامه مفید، بهناز جعفری، سحر ولدبیگی، لیلی رشیدی، سیامک صفری، امیر میرآقا و آوا درویشی به همراه شبنم فرشادجو،پاشا رستمی، کاوه توکلی در این مجموعه به ایفای نقش پرداخته‌اند. سروش مردانی نیز بازیگر خردسال این مجموعه تلویزیونی است. همچنین سحر دولتشاهی، افشین هاشمی، کاظم هژیرآزاد، مریم سعادت، روح‌الله مفیدی، حسن دادشکر و محمود بصیری از دیگر بازیگران این سریال کمدی- خانوادگی هستند.

از  عوامل سریال«آب پریا»که کاری از گروه مجموعه‌های تلویزیونی شبکه دو سیما است، می‌توان به کاوه شاه‌محمدلو (مدیرتصویربرداری)_ بهرام دهقانیار (آهنگساز)_ مهرداد بهزاد اول ( خواننده ) _ جلال معیریان(چهره پرداز)_  امیر اثباتی (طراحی صحنه و لباس)_ سهراب شاه‌محمدلو (تدوین)_ مسعود شاهوردی‌ (صدابردار)_ نیما بانکی (جلوه‌های ویژه رایانه‌ای)_ حمید رسولیان (جلوه های ویژه میدانی) و عبدالرضا نیکو (عکاس) اشاره کرد.

مسائل مربوط به طبیعت و تخریب محیط زیست دیر زمانی است فکر مرا سخت به خود مشغول کرده، هر جا می‌روم و به هر سو که می‌نگرم چیزی نمی‌بینم جز نشانه‌های قدر ناشناسی و ناشکری انسان و بی احترامی به این همه زیبایی و نعمت و برکت که پروردگار مهربان به بشر ارزانی داشته است. شعار زیبای “طبیعت مظهر خداوند است”، در جای جای این سرزمین به چشم می‌خورد اما دریغ و افسوس که هر چه می‌بینم نشان بی احترامی به مظاهر خداوندی است.

در فرهنگ دینی و ملی ما احترام به عناصر طبیعی به ویژه پاسداری از آب همواره اهمیت ویژه‌ای داشته‌است. گذشتگان ما در این سرزمین کم باران، منابع آبی اندکشان را پاس داشته‌اند و با قناعت و سخت کوشی، بدون کمترین آسیب و کمترین بی‌احترامی و تخریب طبیعت روزگار گذرانده‌اند. حال ما وارثان ناباب گذشتگان در مدت زمانی اندک هر آنچه آنها برای ما به جا گذاشته‌اند را داریم نابود می‌کنیم. زمین را… هوا را… و آب را.

سریال آب‌پریا، ادای احترام من است به طبیعت شگفت‌انگیز این سرزمین، به کوههای سر به فلک کشیده‌اش و آسمان فیروزه‌ایش، به جنگل‌ها و بیابان‌های زیبایش، و به رودخانه‌ها و دریاچه‌ها و چشمه‌های جوشانش.
کوشیده‌ام به زبانی ساده و شیرین توجه همه افراد خانواده، به ویژه بچه‌ها و نوجوان‌ها را به طبیعت پیرامونشان جلب کنم و آنها را از خطراتی که زمین یگانه ما را جداً تهدید می‌کند آگاه سازم. شاید تماشای این سریال بتواند تلنگری باشد به آنان که زیبایی‌ها و نعمت‌های سرزمین‌شان را نمی‌بینند و نمی‌شناسند و نادانسته کمر به نابودی آن بسته‌اند.

مرضیه برومند

عکسهای سریال نوروزی آب پریا

عکسهای سریال نوروزی آب پریا

عکسهای سریال نوروزی آب پریا

عکسهای سریال نوروزی آب پریا

عکسهای سریال نوروزی آب پریا

 

 

موضوعات مطلب : تگ های مطلب :
در تاریخ جمعه ۳۰ تیر ۱۳۹۶ و ۴:۵۰
تغییر اندازه متن : معمولی بزرگ خیلی بزرگ
جدیدترین مطالب سایت

آمارگیر