بستن
پاتوق آریا گیم (مطالب و عکس جالب و خواندی) : سبک زندگی ایرانیان از نگاه خارجی ها +عکس

برو بالا


بازی اندروید


شبکه مستند وابسته به مجموعه رسانه‌ای شانگهای به تازگی مستندی دو قسمتی با موضوع ایران پخش کرده است.
 مشرق نیوز:  شبکه مستند وابسته به مجموعه رسانه‌ای شانگهای به تازگی مستندی دو قسمتی با موضوع ایران پخش کرده است.

در ابتدای این مستند، گزارشگر شبکه به یکی از مراکر جراحی بینی در تهران می رود و صف طولانی افراد منتظر جراحی را نشان می دهد. سپس با دو دختر ایرانی که به این مرکز مراجعه کرده اند مصاحبه می کند.

در ادامه، مستند ساز این برنامه با سوار شدن به یک تاکسی بانوان به یکی از آرایشگاههای بانوان در تهران می رود و استفاده گسترده بانوان تهرانی از آرایشگاه را به نمایش می گذارد.

کشیدن قلیان و رونق این بازار از جمله بخشهای دیگر این مستند است که در اصفهان فیلم برداری شده است. نکته قابل توجه آنکه علی رغم ممنوعیت کشیدن قلیان توسط بانوان در ملا عام گزارشگر این شبکه به راحتی قلیان کشیده و با یک هموطن در این زمینه گفتگو می کند.

بخش دوم این مستند با محوریت ورزش پهلوانی شروع شده و در ادامه فوتبال دختران در ایران را محور کار خود قرار می دهد.

حضور در مراکز خرید سنتی مانند بازار و مراکز خرید مدرن بخش دیگری از این مستند را تشکیل می دهد.به این ترتیب نوبت به نمایش حرکات موزون در یک جمع دانشجویی مختلط در یکی از مراکز تفریحی تهران می رسد.این جمع ظاهرا به بهانه جشن تولد یکی از افراد تشکیل شده است.

حضور در نانوایی و منزل یک ایرانی و صرف غذا در کنار یک خانواده ایرانی نیز در این مستند به نمایش در می آید. پایان بخش این مستند حضور گزارشگر در محل ضبط  یک گروه موسقی است.

مستند یاد شده به مباحث سیاسی نمی پردازد و سعی می کند سبک زندگی ایرانیان  و جوانان ایرانی را در خرید، غذا خوردن ، تفریحات و موسیقی نشان دهد.

موضوعات مطلب : تگ های مطلب :
در تاریخ جمعه ۵ خرداد ۱۳۹۶ و ۱۸:۵۱
تغییر اندازه متن : معمولی بزرگ خیلی بزرگ
جدیدترین مطالب سایت

آمارگیر