بستن
پاتوق آریا گیم (مطالب و عکس جالب و خواندی) : زنانی که صنعت مد را تکان دادند+عکس

برو بالا


بازی اندروید


طراحی مد بانوان تغییرات سریع و گسترده ای را درنیمه دوم قرن اخیر تجربه کرده است و این فهرست زنانی است که باعث تحول این صنعت شدند.

کوکو شانل:
زنانی که صنعت مد را تکان دادند+عکس
گابریله بوهور(کوکو) انقلابی در طراحی مد زنان در دنیا به پا کرد، او در سال ۱۸۸۳ در فرانسه به دنیا آمد والدین او فقیر بودند و وی به سختی موفق به تحصیل شداما بعدها او به بزرگترین و معروفترین طراحان مد در قرن بیستم تبدیل شد. مشهورترین خلاقیتهای وی در طراحی عطر شماره ۵ شانل و کت و دامن رسمی شانل است. او در سال ۱۹۷۱ در لوزان سوئیس درگذشت.
——————————————————————————–

ماری کوانت

زنانی که صنعت مد را تکان دادند+عکس

او یک طراح مد انگلیسی است که طراح شلوارهای زیبا و دامنهای کوتاه است او کارش را با تاسیس یک فروشگاه عرضه مد در چلسی شروع کرد.او در طرحهایش از دامنهای کوتاهی استفاده میکند که معتقد است به زنان آزادی بیشتری در حرکت کردن میدهد. دامن کوتاه یکی از برجسته ترین مدهای دهه ۶۰ است او در دهه هفتاد طراحی لوازم آرایش و پارچه را آغاز کرد.
——————————————————————————–

وی وینه وست وود

زنانی که صنعت مد را تکان دادند+عکس

او نیز یک طراح مد انگلیسی است او به طراحی مدرن پانک و موج جدید مد متصل است او در سال ۲۰۰۳ شرکت خصوصی اش را با یک سری طرحهای جدید راه اندازی کرد.
——————————————————————————–

بوینه کیشن

زنانی که صنعت مد را تکان دادند+عکس

او در سال ۱۹۰۸ در کالیفرنیا امریکا متولد شد. او به خاطر طراحی لباسهای ورزشی شهرت خاصی دارد.طراحیهای او واضح و ساده و در عین حال جذاب بودند و همین خصیصه ها باعث شد وی یکی از طراحان بزرگ قرن ۲۰ باشد او به خاطر طراحی پانچو که در دهه شصت و ۷۰ وارد دنیای مد کرد شهرت فراوانی دارد

موضوعات مطلب : تگ های مطلب :
در تاریخ یکشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۶ و ۶:۴۸
تغییر اندازه متن : معمولی بزرگ خیلی بزرگ
جدیدترین مطالب سایت

آمارگیر