بستن
پاتوق آریا گیم (مطالب و عکس جالب و خواندی) : ثروتمندترین مرد جهان چه چیزهایی میخورد؟

برو بالا


بازی اندروید


رونالد ریگان سس کچاپ را جزو سبزیجات می دانست. وارن بافت با بدست آوردن مالکیت H. J. Heinz شرط می بندد که کچاپ یک ماده معدنی است.

 شرکت برکشایر هاتاوی متعلق به بافت و گروه سهام خصوصی ۳G 28 میلیارد دلار صرف خریدن این شرکت کرده اند که شامل بدهی این پادشاه چاشنی ها هم می شود. بافت معمولاً برای کسب مالکیت، با شخص ثالث شریک نمی شود، ولی تحلیلگران می گویند که Heinz بسیار مقاومت ناپذیر بود.

ارین لاش، تحلیلگر مورنینگ استار می گوید: «دارایی خالص برند در پورتفولیوی آنها انکار ناپذیر است.» Heinz اولین عرض اندام در حوزه مواد غذایی است. در واقع می توان گفت او حالا رزماری، جعفری و مریم گلی اوماها است. در اینجا به محتویات یخچال او نظری می اندازیم.

دیری کوئین (Dairy Queen)

برکشایر هاتاوی در سال ۱۹۹۸ دیری کوئین را به قیمت ۵۸۵ میلیون دلار خرید و این شرکت فست فود را به شرکت های غذایی خود اضافه کرد. این زنجیره نام خود را از مواد غذایی اش گرفته است و خود بافت هم با این رستوران غریبه نیست. در واقع بعد از موافقت با تأمین ۵ میلیارد دلار به Goldman Sachs در اوج بحران مالی سال ۲۰۰۸، روزنامه وال استریت گزارش داد که بافت نوه های خود را به دیری کوئین برده است.

سیز کندیز (See’s Candies)

بافت در یکی از اولین خریدهای خود، در سال ۱۹۷۲ شرکت سیز کندیز را خرید. این شرکت که در سال ۱۹۲۱ تأسیس شد به ساخت آبنبات های بدون نگهدارنده افتخار می کند. حدود دو سوم ۲۰۰ فروشگاه سیز کندیز در کالیفرنیا واقع شده اند و اغلب فروشگاه های دیگر آن در غرب کوه های راکی هستند. این شرکت تحت ریاست بافت – که خودش هم به شیرینی جات علاقه دارد – فروشگاه ها را به تگزاس و غرب کشور توسعه داد.

کوکا کولا

کوکاکولا یکی از پرسودترین سرمایه گذاری های بافت محسوب می شود. او در سال ۱۹۸۸ شروع به خریدن سهام کوکاکولا نمود و حالا بر طبق آخرین گزارش سالیانه شرکت برکشایر هاتاوی، سهامی در حدود ۸٫۸ درصد دارد. این شرکت سرمایه گذاران خود را در سه ماهه آخر سال و با افزایش فروش جهانی فقط ۳ درصد ناامید کرد. بافت گفته است که “دیر به این مهمانی کوکاکولا رسید” ولی موفقیت را در پیشرفت بلندمدت و نه حرکت ماه-به-ماه سهام ارزیابی می کند.

مواد غذایی کرافت (Kraft Foods)

در سال ۲۰۰۸، برکشایر ۸ درصد از سهام شرکت غذایی کرافت را خرید، طبق آخرین گزارش سالیانه اش، بعداً این درصد را به ۴٫۵ درصد رساند. ماه اکتبر گذشته، کرافت نام خود را به شرکت بین المللی موندلز تغییر داد که اسنک هایی مانند بیسکویت های اورئو و شکلات کدبری تولید می کند. کرافت در حال سرمایه گذاری بر روی برندهای کلیدی مانند مایونز کرافت است.

پمپرد شف (The Pampered Chef)

شاید نه در یخچال، بلکه در کنار آن: در سال ۲۰۰۲، برکشایر هاتاوی مالکیت پمپرد شف را به قیمتی نامعلوم – طبق بعضی از تخمین ها، ۹۰۰ میلیون دلار – از مؤسس و رئیس این شرکت یعنی دوریس کی. کریستوفر و خانواده اش خرید. کریستوفر – فروشنده مستقیم ابزارآلات آشپزخانه – این شرکت را در سال ۱۹۸۰ با ۳۰۰۰ دلاری که از بیمه عمر قرض کرده بود، تأسیس کرد. اکنون این شرکت نیروی فروش مستقیم بیش از ۶۰ هزار نفره و ۷۵۰ پرسنل دارد. این شرکت عملیات هایی در ایالات متحده، بریتانیا، آلمان، کانادا و مکزیک دارد.

موضوعات مطلب : تگ های مطلب :
در تاریخ چهارشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۶ و ۱۷:۴۵
تغییر اندازه متن : معمولی بزرگ خیلی بزرگ
جدیدترین مطالب سایت

آمارگیر