بستن
پاتوق آریا گیم (مطالب و عکس جالب و خواندی) : تنها “نماينده مجرد” مجلس كيست؟ + ناگفته‌هاي زندگي شخصي نماينده مجرد

برو بالا


بازی اندروید


تنها نماینده مجرد مجلس نهم کیست؟! علت اجتناب از ازدواج تا به امروز، ماجرای ورود به مجلس علی‌رغم مجرد بودن، میزان حقوق دریافتی، بهترین خاطره و … از جمله موضوعاتی که در این گفتگو به آن پرداخته‌ایم.

به گزارش خبرنگار پارلمانی باشگاه خبرنگاران؛ در اولین گام از سلسله گفتگوهای تفصیلی “عیدانه” با نمایندگان مجلس شورای اسلامی پای ناگفته‌های نادر قاضی‌پور نماینده ارومیه نشستیم که از میزان حقوق دریافتی خود، خوابیدن در مجلس، دلایل نماینده شدنش، سابقه فعالیت، ماجرای سه دوره رد صلاحیت، علت اظهار‌نظر راجع به هر طرح و لایحه و … سخن گفت که این گفتگو با استقبال چشمگیر مخاطبان مواجه شد و  در فضای مجازی مخاطبان زیادی را به خود جلب کرد.

از این جهت باشگاه خبرنگاران در دومین گام سلسله گفتگوهای تفصیلی “عیدانه” خود با نمایندگان خانه ملت، پای صحبت نماینده‌ای نشسته است که تنها نماینده مجرد مجلس نهم محسوب می‌شود.

آنچه درباره نماینده و خانه ملت می‌شنویم و می‌بینیم مسائل و اخبارهای رسمی است که در خصوص طرح‌ها، لوایح و قوانین متعدد منتشر می شود ولی با لختی تامل در احوالات نمایندگان خواهید دید این افراد از جنس مردم بوده و از تمام خوشی و ناخوشی مردم عادی بهره‌ای دارند.

مجلس نهم در حالی از تاریخ هفتم خرداد ماه سال جاری فعالیت خود را به صورت رسمی آغاز کرد که ۱۱ نفر از ۲۸۶ نماینده راه یافته به نهاد قانون‌گذاری کشور ۳۱ تا ۳۵ سال سن دارند و عملا جزء نمایندگان جوانان کشور به شمار می‌روند که مردم حوزه‌های انتخابیه‌شان به‌ آنها اعتماد کرده و به مدت ۴ سال زمام امور تقنینی و نظارتی خود را به آنها سپرده‌اند.

گفتگوی ما با نماینده ۳۲ ساله مجلس بدون هیچ تشریفاتی به صورت صمیمی در بعد از ظهر یک جلسه علنی بهارستان و در راهرو مجلس انجام شد.

این نماینده که قبلا فعالیت خبری داشته است، به نوعی همکار ما بوده و جنس خبر و خبرنگاری را به خوبی می‌شناخت، لذا گفتگو با وی بیشتر گپ و گفت بود تا یک مصاحبه تفصیلی متداول …

باشگاه خبرنگاران: لطفا خیلی کوتاه خودتان را معرفی کنید؟

نماینده: علی ایرانپور هستم، متولد سوم شهریور ماه ۱۳۵۹، نماینده مردم شریف شهرستان مبارکه از استان اصفهان که با ۱۷ هزار و ۸۴۳ هزار رای، ۲۷٫۷۷ درصد آرا ماخوذه را به دست آوردم.

باشگاه خبرنگاران: آقای ایرانپور وضعیت تحصیلات شما به چه صورت است؟

ایرانپور: توفیق تحصیل در سه رشته را داشته‌ام، دکتری حرفه‌ای دامپزشکی دارم، همزمان کارشناسی حقوق خواندم و در حال حاضر هم کارشناسی ارشد علوم سیاسی می‌خوانم که مباحث تئوری را به پایان رسانده‌ام و منتظر دفاع از پایان‌نامه‌ام هستم.

باشگاه خبرنگاران: آیا به زبان خارجی هم مسلط هستید؟

ایرانپور: بله، به انگلیسی آشنا هستم.

باشگاه خبرنگاران: قبل از اینکه وارد عرصه سیاست و نمایندگی شوید، کجا مشغول بودید؟ ظاهرا همکار ما بودید!

ایرانپور: بله، دقیقا قبل از اینکه نماینده مردم انتخاب شوم، در صدا و سیمای مرکز اصفهان در بخش خبر مشغول بودم، حدود ۶ سال هم به عنوان سردبیر یک هفته‌نامه محلی به نام “سیمای شهر” فعالیت رسانه‌ای داشتم.

باشگاه خبرنگاران: آقای ایرانپور چند خواهر و برادر دارید؟

ایرانپور: ۲ برادر و ۲ خواهر دارم و پدرم هم دبیر بازنشسته آموزش و پرورش است.

باشگاه خبرنگاران: شما فرزند هم دارید؟

ایرانپور (با خنده): من فکر می‌کنم تنها نماینده مجرد مجلس هستم!

باشگاه خبرنگاران: واقعا شما مجرد هستید؟!

ایرانپور: بله، خیلی‌ها این موضوع را نمی‌دانند و تا به حال هم سوژه رسانه‌ای نشده است، بجز آقای لاریجانی و چند نفر دیگر کسی از این موضوع اطلاعی ندارد.

باشگاه خبرنگاران: خیلی جالبه؛ چطور امکان حضور در عرصه نمایندگی یافتید، مشکلی پیش نیامد؟

ایرانپور: نه، متاهل بودن جز شرایط نمایندگی نیست، این شرط برای نمایندگی مجلس و شوراها جزء بایدها نیست.

باشگاه خبرنگاران: پس ما اولین بار این موضوع را رسانه‌ای می‌کنیم.

ایرانپور: نمی‌خواستم این موضوع را بگویم، ولی شما پرسیدید و لو رفت.

باشگاه خبرنگاران: آقای ایرانپور با این وضعیت قصد ازدواج ندارید؟

ایرانپور: حتما،‌ در سال ۹۲ ازدواج خواهم کرد.

باشگاه خبرنگاران: آیا  در تعطیلات عید می‌توانیم شیرینی ازدواج شما را بخوریم؟

ایرانپور: عید که نه چون باید به کارهای حوزه انتخابیه‌‌ام برسم ولی تابستان سال ۹۲ انشاءالله ازدواج می‌کنم.

باشگاه خبرنگاران: علت مجرد ماندن شما تا به امروز چه بوده؟

ایرانپور: به دلیل اینکه مشغول درس بودم، همزمان در دو رشته تحصیل می‌کردم، بعد هم درگیر انتخابات شدم و الان هم که نماینده هستم.

باشگاه خبرنگاران: آقای ایرانپور چه دلیلی باعث شد وارد عرصه سیاست و نمایندگی مجلس شوید؟

ایرانپور: به فعالیت‌های سیاسی علاقمند بودم و از زمانی که وارد عرصه خبر شدم این حس تقویت شد و تصمیم گرفتم وارد عرصه انتخابات و نمایندگی مجلس بشوم.

باشگاه خبرنگاران: آیا رقیبان شما قبول کردند که با شما به رقابت بپردازند؟

ایرانپور: ما در حوزه انتخابیه خود حدود ۶ نامزد بودیم که به رقابت پرداختیم، به محض پیروزی من در انتخابات رقیبان من دو گروه شدند، یک گروه پیروزی من را پذیرفتند و ولی گروهی دیگر پیروزی من را نپذیرفتند و دست به اقداماتی زدند.

باشگاه خبرنگاران: آیا منظور شما موضوع اعتبارنامه‌تان در اوایل مجلس نهم است، ماجرای اعتبارنامه شما چه بود؟

ایرانپور: عرض کردم این موضوع برمی‌گردد به حوزه انتخابیه‌ام من جوان‌ترین نامزد انتخابات بودم و الان هم در بین نمایندگان استان اصفهان جوان‌ترین نماینده هستم؛ بخاطر همین برخی‌ها حساسیت به خرج دادند، رقیبان من هر کدام سوابقی داشتند و قابل پیش‌بینی نبود که من رای بیاورم‌ و وقتی من پیروز انتخابات شدم، گروهی سنگ‌اندازی کرند؛ نماینده دور قبل مبارکه در مجلس در زمان بررسی اعتبارنامه‌ها خیلی به مجلس رفت و آمد می‌کرد ولی از زمانی که اعتبارنامه من تصویب شد دیگر به مجلس نمی‌آید!

باشگاه خبرنگاران: خاطره‌ای هم از دوران نمایندگی‌تان دارید؟

ایرانپور: بله، خاطره جالب من پیروزی‌ام در انتخابات مجلس بود حتی برای خودم غیرمنتظره بود که پیروز شدم ولی مردم به من اعتماد کردند و یک جوان را به عنوان نماینده به مجلس فرستادند‌ البته باید بگویم اینکه بگویند کسی که سنش زیاد است شایسته‌تر است درست نیست و باید به جوان‌ها میدان بدهند تا خودشان را نشان دهند.

باشگاه خبرنگاران: آقای ایرانپور مایل هستید میزان حقوق دریافتی خود از مجلس را اعلام کنید؟

ایرانپور: فیش حقوقی من ۲ میلیون و ۴۷۵ هزار تومان است با کسر بیمه و سایر حدود ۲ میلیون و ۵۰ هزار تومان باقی می‌ماند.

باشگاه خبرنگاران: آیا تنها منبع درآمد شما حقوق نمایندگی است؟

ایرانپور: بله.

باشگاه خبرنگاران:‌ آیا با این حقوق، امورات نمایندگی قابل اداره است؟

ایرانپور: چاره‌ای دیگر نیست عرصه نمایندگی فقط مسولیت است،‌ استرس و فشار کار زیاد است و اگر حقوق نمایندگی را با حقوق وزیری که بالای ۱۰ میلیون می‌گیرد مقایسه کنید، خیلی کم است.

باشگاه خبرنگاران: و حرف پایانی شما آقای ایرانپور!

ایرانپور: معتقدم کلیه نمایندگان مجلس نهم دغدغه خدمت دارند و از انگیزه بالایی هم برخوردار هستند و انشاءالله در یک فضای تعاملی مشکلات مردم را پیگیری خواهند کرد.

باشگاه خبرنگاران:‌حرف نوروزی شما به مردم چیست؟

ایرانپور: امیدوارم همه مردم عزیز کشورمان نوروز ۹۲ را با خوبی و خوشحالی سپری کنند و سالی پربرکت داشته باشند.

موضوعات مطلب : تگ های مطلب :
در تاریخ جمعه ۳۰ تیر ۱۳۹۶ و ۴:۵۲
تغییر اندازه متن : معمولی بزرگ خیلی بزرگ
جدیدترین مطالب سایت

آمارگیر