بستن
پاتوق آریا گیم (مطالب و عکس جالب و خواندی) : تندر 90 اتوماتیک تا پایان سال عرضه می‌شود / قیمت هنوز مشخص نشده است

برو بالا


بازی اندروید


«مجله ماشین» – معاون تولید تندر ۹۰ ایران خودرو گفت: تندر ۹۰ دنده اتوماتیک تا پایان سال جاری وارد بازار خواهد شد.
محمدرضا معتمد در نشستی خبری اظهار کرد: قرار‌داد تولید تندر ۹۰ اتوماتیک اسفند‌ ماه سال گذشته بین ایران خودرو و رنو امضا شد.
وی با بیان اینکه برای تولید تندر ۹۰ اتوماتیک بر پایه مدل e2 این خودرو ۶۷ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری صورت گرفته است، خاطرنشان کرد: طبق قرار‌داد ایران خودرو تنها سایت تولید‌کننده این مدل خودرو در دنیا بوده و مدل e1 آن نیز به بازار‌های رنو در منطقه صادر خواهد شد.
معاون تولید تندر ۹۰ ایران خودرو ادامه داد: عرضه‌ تندر ۹۰ اتوماتیک تا پایان سال آغاز می‌شود. سال آینده ۶۵ هزار دستگاه تندر ۹۰ دستی و ۱۵ هزار دستگاه تندر ۹۰ اتوماتیک تولید خواهد شد.

 

وی افزود: در سال جاری تاکنون بالغ بر ۲۹ هزار دستگاه تندر ۹۰ در ایران خودرو تولید شده که ۱۴ درصد بیشتر از حجم تولید این خودرو در مدت مشابه سال گذشته است.
معتمد با بیان اینکه سهولت در ترافیک شهری، کاهش استهلاک گیربکس و عدم امکان سرقت خودرو در زمان پارک از جمله قابلیت‌های تندر ۹۰ اتوماتیک است، تصریح کرد: مصرف سوخت این خودرو در سیکل ترکیبی ۸٫۳ در هر ۱۰۰ کیلومتر است.
وی گفت: در بازدید اخیر مدیران ارشد شرکت رنو فرانسه از خطوط تولید تندر ۹۰ اتوماتیک ایران خودرو، ویژگی های فنی، عملکردی و کیفی این خودرو به تایید رسید.
معتمد تاکید کرد: خطوط تولید خودرو تندر ۹۰ به صورت کامل و با استاندارد کیفی رنو که از استانداردهای مطرح و به روز اروپا محسوب می شود، مطابقت دارد.
وی اضافه کرد: گیربکس اتوماتیک این خودرو به صورت وارداتی است، اما شرکت رنو پارس با همکاری یکی از شرکتهای داخلی تولید گیربکس معمولی را در برنامه دارد.
معاون تولید تندر ۹۰ ایران خودرو، میزان رضایت مشتریان از این خودرو را بر اساس اطلاعات سازمان بازرسی کیفیت و استاندارد ایران در سال گذشته ۷۲٫۵ درصد عنوان کرد و اظهار داشت: ایران خودرو تنها سایت تولید کننده تندر ۹۰ دنده اتوماتیک در دنیا است.
وی گفت: مجوز تولید انبوه تندر ۹۰ دنده اتوماتیک در ۳۰ دی ماه سال جاری از شرکت رنوی فرانسه اخذ شد و برای این پروژه بیش از ۶۷ میلیارد ریال سرمایه گذاری شده است.
معتمد اضافه کرد: تندر اتوماتیک از نوع تیپ ترونیک است و مصرف سوخت آن در سیکل ترکیبی(شهر – جاده) ۸٫۳ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است.
وی افزود: حجم موتور تندر ۹۰ دنده اتوماتیک ۱۶۰۰ سی سی، ۱۶ سوپاپ و مجهز به سیستم انتقال قدرت چهار دنده اتوماتیک است که استاندارد آلایندگی یورو چهار را پاس می کند.

 

قیمت تندر ۹۰ هنوز مشخص نشده است

معتمد در خصوص قیمت تندر ۹۰ دنده اتوماتیک اظهار داشت: قیمت این نوع خودرو هنوز مشخص نشده است و منتظر مصوبه دولت در این خصوص هستیم.
این مقام مسئول همچنین در خصوص زمان تولید تندر ۹۰ اتوماتیک در شرکت ایران خودرو اظهار داشت: قرارداد این پروژه در شهریور ماه امسال با شرکت رنو پارس امضا شده است، اما عملیاتی شدن آن نیاز به زمان بیشتری دارد.
وی در پایان میزان داخلی سازی تندر ۹۰ ایران خودرو را حدود ۶۱ درصد عنوان کرد.

در تاریخ شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۶ و ۱۳:۴۹
تغییر اندازه متن : معمولی بزرگ خیلی بزرگ
جدیدترین مطالب سایت

آمارگیر